wtorek, 12 marca 2013

Jeśli kupować to teraz!

Napotkaliśmy opinię, mówiącą o tym, że skoro ceny mieszkań spadły do poziomu sprzed 7 lat a kredyty mieszkaniowe są bardo tanie, nie warto odkładać na później decyzji o kupnie nieruchomości.
Opinia ta odpowiada naszym obserwacjom. Tak tanich nieruchomości nie było od wielu lat, a biorąc pod uwagę siłę nabywczą pieniądza w 2006 roku i dziś, wychodzimy z założenia, że tak tanich nieruchomości nie było nigdy. Nigdy, drodzy Państwo!
Kto planuje lub choć rozważa zakup nieruchomości - powinien uczynić to teraz, w 2013 roku. Możliwości jest mnóstwo, bo rynek aż dławi się od chęci sprzedawania, ale tendencja spadkowa cen nieruchomości już się wyhamowuje. Kredyty właśnie potaniały do niespotykanego wcześniej poziomu, banki po etapie "ewentualnie rozważymy podanie o kredyt na część nieruchomości" wchodzą w fazę "damy ci kredyt na 100% wartości, tylko do nas przyjdź!!!" - i ten stan, żeby to sobie powiedzieć jasno - nie potrwa wiecznie. Kupować trzeba teraz - TERAZ jest ten czas.
Nowych inwestycji nie przybywa - jest ich coraz mniej. Rynek wtórny, teraz drżąc oczekujący na każdego kupującego, za niedługi czas zacznie ewoluować, a ceny zaczną się podnosić. Mniej mieszkań - wyższe ceny.
Dziś chociażby w naszej tylko ofercie można znaleźć dziesiątki bardzo atrakcyjnych nieruchomości. Działki - nawet za kilkanaście tysięcy, duże, z projektem zabudowy, z podprowadzonymi mediami, rozsiane po całym regionie czekają na właścicieli. Domy - zwłaszcza w odległości 40-50 km od Szczecina - można kupić za cenę nawet kilkudziesięciu tysięcy. Często wymagają remontów, wykończenia, ale to w dalszym ciągu niewiarygodne okazje. No i mieszkania - dostępne nawet w śródmieściu Szczecina za sto-kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Pojawiają się głosy, że ceny nieruchomości będą się jeszcze obniżały - na pewno tak, ale trzeba podejść do tego ostrożnie. Zawsze będą zdarzały się okazje zadziwiające przedziałem cenowym, spadki cen dotyczące określonego regionu. Póki co i gospodarka nie rozwija się, raczej tkwi w stagnacji i póki nie odnotujemy wyraźnej tendencji wzrostowej - nie możemy liczyć na skoki cen w górę.
Jeśli kupować - to teraz. Jeśli inwestować - to teraz. Bo jak nie teraz, to kiedy?

Oferta ekskluzywna

Oferta ekskluzywna Zdarzyło się Państwu spotkać z jedną ofertą, z różnymi cenami i informacjami? To chaos informacyjny. Klienci częst...