piątek, 8 lutego 2013

Doradztwo kredytowe to część naszej pracy. Od lat współpracujemy ze sprawdzonymi instytucjami finansowymi, starając się maksymalnie uprościć proces finansowania upatrzonych przez naszych klientów nieruchomości. Końcówka 2012 roku była poświęcona intensywnym "ćwiczeniom" w zakresie programu dopłat "Rodzina na Swoim".
Rok się skończył, weszliśmy w nowy i... wygląda na to, że o kredyty hipoteczne jest coraz łatwiej.
Od stycznia 2013 roku w ofercie banków nie ma już kredytu z dopłatą w ramach programu "Rodzina na swoim". Według Expandera poprawia się dostępność tradycyjnych kredytów. Ich koszt w złotych jest coraz niższy, a to dzięki spadającym stopom procentowym NBP. Zakłada się też dalsze obniżki. To z kolei wpływa na wysokość rat, a coraz niższe raty dają możliwość łatwiejszego uzyskania kredytu.
Obecnie tylko 6 banków udziela kredytów w euro - ale w zasadzie tylko dla bardzo zamożnych klientów. Kredyty złotowe to w praktyce jedynie dostępne oferty - i coraz bardziej interesujące. Ciekawostką jest to, że praktyczna niemożliwość wzięcia kredytu walutowego znacznie wpłynęła na zróżnicowanie oferty kredytów złotowych.
Łatwiejszy dostęp do kredytu to potencjalne ożywienie na rynku nieruchomości, zarówno pierwotnym jak i wtórnym.A to z kolei powiada pewien nowy aspekt ożywienia gospodarczego. Czy to nie nazbyt optymistyczne...? Miejmy nadzieję, że nie.

Oferta ekskluzywna

Oferta ekskluzywna Zdarzyło się Państwu spotkać z jedną ofertą, z różnymi cenami i informacjami? To chaos informacyjny. Klienci częst...