wtorek, 28 listopada 2017

Makler nieruchomości - zawód, który wymaga stałego dokształcania

Przychodzi klient do biura nieruchomości i chce sprzedać/wynająć swoje lokum. Czego oczekuje? Czy klienta interesuje narzekanie na trudny rynek nieruchomości? Czy chce słuchać o obiektywnych trudnościach? Czy ma zamiar martwić się o kryzys?

Nie.

Klient oczekuje szybkości działania, skuteczności, solidności - innymi słowy PROFESJONALIZMU. Chce, by mu powiedzieć "tak, sprzedamy to". Chce, by prowadzić go za rękę, pomóc przygotować lokum do sprzedaży, zdjąć mu z głowy formalności i weryfikację kupujących, chce DOBREJ OBSŁUGI.

Czy klient powinien sam przygotować zdjęcia obiektu? Czy sam musi umieszcza swoją ofertę na #morizon.pl?, #gratka.pl, #Olx i innych portalach?
Nie.
Czy klient ma sam przygotować wszystkie dokumenty, umówić notariusza, mieć gotowca umowy przedwstępnej.
Nie.
Czy klient musi być w gotowości, by w dowolnym momencie pędzić na złamanie karku i pokazywać nieruchomość?
Nie!

A czy kupujący musi sam sprawdzać stan prawny obiektu? Biegać po zaświadczenia i sprawdzać rachunki od Enei?
Nie.
Czy kupujący ma znaleźć kancelarię notarialną i uważnie czytać każdy paragraf umowy, konsultując się z rodziną i znajomymi?
Nie.
Czy kupujący sam musi negocjować cenę?
Nie!

Dlatego makler nieruchomości musi się stale szkolić, żeby nadążyć za rynkiem, za modą, za trendami i - co najważniejsze - za przepisami.

Profesjonalne biuro nieruchomości stale dba o podnoszenie kwalifikacji swoich maklerów. Wbrew przekonaniu wielu osób, żadno mieszkanie nie sprzeda się samo. Potrzebna jest wiedza, czas oraz cierpliwość, której klient nie musi mieć - a makler owszem!

Podnoszenie kwalifikacji jest niezbędnym sposobem zapewnienia klientom jak najlepszej obsługi. Sztuka negocjacji, prezentacji, zwiększenie motywacji do pracy nad trudnymi zagadnieniami - to zagadnienia, których nie można na zawsze mieć w małym palcu. Tu kształcenie się jest niezbędne.

W końcu listopada uczestniczyliśmy w doskonałym projekcie szkoleniowym, dedykowanym dla polskiej branży nieruchomości. Coś od praktyków dla praktyków - warsztaty, wymiana doświadczeń, wykłady prelegentów z Polski z zagranicy. Konferencja IoN'17: Inaczej o Nieruchomościach zgromadziła przedstawicieli wielu biur nieruchomości z całej Polski. RENT-nieruchomości ROMANOWICZ było jedynym biurem z zachodniopomorskiego, które nie jest częścią ogólnopolskiej sieci. Udało się uczestniczyć w większości in teresujących warsztatów, w tym zajęciach z gościem specjalnym konferencji, Ryanem Hodges z Kanady, współwłaścicielem dużej, nowatorskiej firmy The Realty Firm Inc., Brokerage. 

Zamierzamy wdrażać wiedzę dla dobra powierzanych nam zadań. 

A czy wiedzą Państwo, że dziś ponad 90% znajdujących się w naszej ofercie nieruchomości, to oferty na wyłączność? Warto powierzać nam nieruchomości na wyłączność!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oferta ekskluzywna

Oferta ekskluzywna Zdarzyło się Państwu spotkać z jedną ofertą, z różnymi cenami i informacjami? To chaos informacyjny. Klienci częst...