czwartek, 7 marca 2013

Najtańsze kredyty w historii!Stało się! Już nawet Marek Belka  w osobistym komentarzu potwierdził, że tak tanich kredytów jak teraz jeszcze nie było.
Wczoraj, 6 marca 2013, Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 50 punktów bazowych.
Stopa referencyjna spadła do poziomu 3,25% - nie była nigdy na niższym poziomie od 1998 roku, czyli pierwszej kadencji Rady Polityki Pieniężnej. To spowoduje w najbliższych dniach spadek indeksu WIBOR – głównego czynnika wpływającego na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Jeśli WIBOR spadnie również o 50 punktów, obniżą się raty kredytów złotowych o około 30 zł miesięcznie na każde 100 tysięcy kredytu. Jednak zanim wszystkich opanuje entuzjazm, prosimy pamiętać, że banki zaktualizują oprocentowanie nie od razu i pozytywny skutek decyzji Rady kredytobiorcy mogą zobaczyć dopiero za pewien okres czasu - np. kilka miesięcy.
Wg danych publikowanych przez ONET  kredyt na 30 lat i 300 tysięcy zł będzie oznaczać konieczność spłaty 1654 zł miesięcznie. W sierpniu 2012 rata wynosiła ok. 1863 zł, w marcu 2008 - 2021 zł.
Tanie kredyty ożywią rynek, bo im kredyt tańszy, tym wyższa zdolność kredytowa klienta.Oczywiście zawsze może się okazać, że instytucje finansowe na ożywieniu ruchu kredytowego dalej chcą sporo zarobić - i podniosą marże. W tej sytuacji wystarczy jednak uważnie się przyglądać ofertom banków - ZANIM się ten kredyt weźmie.
W naszej praktyce często służymy doradztwem dotyczącym finansowania nieruchomości - zawsze bezpłatnym. Obecne zapowiedzi zmian już pokazały nam wzrost zainteresowania nieruchomościami. Nasi klienci, którzy planują zakup w najbliższym czasi,e już dziś wiedzą, że zwiększy się ich zdolność kredytowa i  śmielej spoglądają na droższe oferty. Wygląda na to, że rynek się rozwija!

PS. Tym rozsądniejsza więc wydaje się inwestycja w nieruchomości dająca gwarancję wysokości zysku!

Oferta ekskluzywna

Oferta ekskluzywna Zdarzyło się Państwu spotkać z jedną ofertą, z różnymi cenami i informacjami? To chaos informacyjny. Klienci częst...