wtorek, 29 stycznia 2013

Cena MA znaczenie!

Mimo kryzysu gospodarczego w Szczecinie wciąż prowadzone są nowe inwestycje mieszkaniowe. Klienci wypatrują mieszkań na Gumieńcach,  Warszewie czy Bezrzeczu. Budowy trwają również w okolicach środmieścia: przy Emilii Plater, Mickiewicza, Sowińskiego.
Buduje teraz kilka firm: Calbud, Comfortime, Gryf Developer, Idea Inwest, Mak Dom, Modehpolmo I i II.
Kupno mieszkania u dewelopera to decyzja, która powinna zapewnić kupującemu komfort użytkowania mieszkania - wszystko nowe, sąsiad nie zalewa z góry, a instalacje nie okazują się wadliwe - nie mniej nowe mieszkania nie schodzą już "na pniu".
RENT-nieruchomości ROMANOWICZ prowadzi również sprzedaż inwestycji deweloperskich, w chwili obecnej w Międzywodziu oraz w Goleniowie.O ile inwestycja w Międzywodziu jest bardzo specyficzna i nie można się spodziewać natychmiastowej sprzedaży wszystkich nieruchomości, o tyle Goleniów Mini Park można porównać z przedsięwzięciami deweloperów szczecińskich.
Dzisiejszy klient jest bardziej doświadczony i ma określone oczekiwania. Mieszkanie nowe nie jest często najatrakcyjniejsze - przede wszystkim ze względów cenowych! Cena metra kwadratowego nowego mieszkania w Szczecinie to (bardzo swobodnie zakładając granice cenowe) 4 do 6 tys za metr w stanie deweloperskim. Wykończenie mieszkania, aranżacja - to wszystko pociąga dodatkowe koszty. Tymczasem na rynku wtórnym duże mieszkanie w dobrej lokalizacji można swobodnie znaleźć w cenie około 2,5 tysiąca złotych za metr i to bez konieczności przeprowadzania kompleksowych remontów.

środa, 23 stycznia 2013

Zmiany w meldunkach

Od nowego roku łatwiej się zameldować lub wymeldować.

Ułatwienia weszły w życie 1 stycznia 2013 i wynikają ze zmian w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Dzięki nim w UM Szczecina powstało tzw. jedno okienko, w którym mieszkańcy mogą załatwić wszystkie sprawy związane z meldunkiem podczas jednej wizyty w urzędzie.
Przy zameldowaniu nie trzeba już też informacji o wykształceniu, czy obowiązku wojskowym, a sprawy te może za nas załatwić pełnomocnik.
Dłuższy będzie także termin na zgłoszenie meldunku. Z obowiązujących do tej pory 4 dni, termin wydłużono do 30 dni. Znikł obowiązek zameldowania obywateli polskich oraz obywateli Unii Europejskiej na pobyt czasowy.
Dokumenty potrzebne do zameldowania: dowód osobisty (odpis skrócony aktu urodzenia w przypadku osoby niepełnoletniej), dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu (np. akt notarialny, wypis z księgi wieczystej, zaświadczenie ze spółdzielni) oraz potwierdzenie pobytu w lokalu na formularzu meldunkowym dokonane przez właściciela mieszkania. Do wymeldowania potrzebny jest jedynie dowód osobisty. 
Zmiany idą - podkreślamy - idą w kierunku zmian na bardziej przyjazne. Oby więcej takich zmian! 

piątek, 18 stycznia 2013

Na mapie nowych szlaków handlowych Kołobrzeg i Świnoujście

Dzięki Colliers International powstał raport "Nowe szlaki na handlowej mapie Polski", wskazujący nieduże miasta w przedziale od 30 do 100 tysięcy, które mają potencjał handlowy. Przeanalizowano istniejącą i możliwą do podaży nowoczesną powierzchni handlową oraz wskaźniki jak stopa bezrobocia czy siła nabywcza. Na podstawie wyników analizy stworzona została mapa ukazująca miasta charakteryzujące się wysokim potencjałem inwestowania w handel i korzystne parametry ekonomiczne.

W zachodniopomorskim wskazano dwa miasta z dużym potencjałem inwestycyjnym przy jednoczesnym niskim jego ryzyku: Świnoujście i Kołobrzeg. RENT - nieruchomości ROMANOWICZ posiada własne biura handlowe w Kołobrzegu (ul. Emilii Gierczak 23-9,78-100 Kołobrzeg, tel. +48 94 352 50 40) oraz aż dwa w Świnoujściu (ul. Monte Cassino 41/3 72-600 Świnoujście, tel. +48 91 32 18 555 oraz ul. Uzdrowiskowa 16, 72-600 Świnoujście, tel. +48 91 322 20 73.

środa, 16 stycznia 2013

Polecono nas!

Ktoś nas polecił - dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej poleceń :)

http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?Fachowiec=79758&akcja=DodanoOpinie

wtorek, 15 stycznia 2013

Zagrożenia inwestycyjne | Piramidy finansowe oraz hipoteka odwrócona

Na piramidzie finansowej da się zarobić tylko w jednym przypadku - gdy się ją tworzy. Choć możliwości inwestowania jest mnóstwo, wiele osób szuka jedynych w swoim rodzaju okazji. Oferują je finansowi cudotwórcy, coraz bardziej starający się uprawdopodobnić swoje "cuda".
Mimo spektakularnych klęsk, jak w przypadku Amber Gold, chętnych na cuda nie brak. Szara strefa finansów nie ma się źle i wciąż się rozwija.

Dlaczego maklerzy nieruchomości zdecydowali się poruszyć ten temat?  Bo nieruchomości to doskonałenarzędzie inwestycyjne. Oczywiście, jak wszystkie instrumenty służące do pomnażania pieniędzy, jest obarczone ryzykiem, ale nazwalibyśmy je ryzykiem niecierpliwości, a nie ryzykiem klęski. Nieruchomości to bezpieczeństwo zainwestowanych pieniędzy, choć bezpieczeństwo, które może zaprowadzić w niebezpiecznym kierunku.

Jakim?

Warto przypomnieć tu kwestię hipoteki odwróconej i zwrócić uwagę tym ze znajomych, którzy za obietnicę lepszego życia są gotowi skorzystać z takiego rozwiązania. Po podpisaniu umowy fundusz hipoteczny przejmuje mieszkanie na własność, a dotychczasowy właściciel ma prawo w nim mieszkać do końca życia. Ministerstwo Gospodarki ostrzega, że pojawia się coraz więcej firm, które mogą próbować wykorzystać trudne położenie zwłaszcza osób starszych,  podsuwając niekorzystną umowę. Dodatkowo - gdyby fundusz zbankrutował lub przestał istnieć (patrz casus Amber Gold) - właściciel zostaje bez prawa do zajmowanej nieruchomości i bez świadczenia, a wtedy grozi nawet utrata dachu nad głową.

Oferta ekskluzywna

Oferta ekskluzywna Zdarzyło się Państwu spotkać z jedną ofertą, z różnymi cenami i informacjami? To chaos informacyjny. Klienci częst...